O mnie

Witam Cię na blogu Tajemnice Klienta!

Tak samo jak Ty, jestem klientem, konsumentem, usługobiorcą – po prostu buszuję w Sieci szukając tego i owego. I kupuję. I często jestem skonsternowany zalewem opcji do wyboru.

Sklep internetowy? Allegro? Produkt polski? Zagraniczny? Tańszy? Droższy? A jak tańszy, to czy nie będę żałował, że kupiłem bubel? A za droższy nie przepłacę? Kupienie „byle czego” to łatwizna. Ale kupienie czegoś wartościowego, co nie budzi moich wątpliwości jakościowych i moralnych, to już prawdziwa ścieżka zdrowia.

Tu pewnie rodzi się Twoje pytanie: „Jak to moralnych? Co to Ty kupujesz?” Już wyjaśniam. Kiedy kupuję żywność, ZAWSZE czytam skład, bo nie chcę się truć. Kupując produkty, nazwijmy je „przemysłowe”, patrzę na kraj ich pochodzenia oraz ewentualne certyfikaty.

Świadomość, że to co kupuję mogło zostać na przykład wyprodukowane kosztem niewolniczej pracy dzieci, przeszkadza m na tyle, że wolę danego produktu w ogóle nie mieć.

Dziwne? Być może. Ale wiedząc, na przykład, że znaczna część kakao na tym świecie pochodzi z Etiopii, gdzie dzieci nagminnie są wykorzystywane do pracy, kupuję czekoladę z certyfikatem Rain Forest Alliance. I pewnie płacę drogo… I tu Cię zaskoczę. Najtańsza czekolada z Lidla ma wspomniany certyfikat! Za to nie mają go bardziej znane i o wiele droższe czekolady.

Z tych i innych powodów najczęściej znajdziesz tutaj przemyślenia na temat produktów i usług z naszego polskiego podwórka. Sam jestem właścicielem małej firmy i bez zainteresowania moimi usługami przez ludzi, którzy mieszkają w najbliższej okolicy, nie mógłbym prosperować. Czasami nawet przedsiębiorcy, z którymi współpracuję będą dla mnie inspiracją do przemyśleń na temat ich własnych produktów. Jednak rzadko będę wymieniał firmy z nazwy.

Mam nadzieję, że zawarte tu „poradniki” Cię zainteresują i okażą się pomocne w najróżniejszych sytuacjach, w których my wszyscy – klienci, możemy się znaleźć.

Zachęcam do komentowania, czekam również na Twoje uwagi i sugestie.

Jeśli chcesz podzielić się wiedzą z innymi, jestem otwarty również na Twoje porady! Z chęcią je opublikuję.

Tomek